Fråga oss

Försäljare
Ugis Grigorjevs

+46 735120645 (SE, NO)

ugis@via-s.se

Sekreterare

Sintija Oleksa

+371 63491350

via-s@via-s.lv

Försäljningschef
Denijs Jaunzemis

+371 29351881 (LV, EN)

denijs.jaunzemis@via-s.lv

Revisor
Evita Zīle

+371 26142400

gramatvediba@via-s.lv

Anskaffningschef

Kristaps Kabiņeckis

+371 28787466

kristaps@storage.lv

Logistikchef
Vikentijs Milaitis

+371 25454543

vikentijs@4rent.lv

Kvalitetsansvarig
Gunta Ļaudiņa

gunta.laudina@via-s.lv

Teknisk direktör
Kaspars Lagzdiņš

+371 29153253

kaspars.lagzdins@via-s.lv

Byggnadsingenjör
Ariks Stankus

+371 26158403

ariks.stankus@via-s.lv

Monteringschef
Kristaps Petrovics

+371 28858293

kristaps.petrovics@via-s.lv

Produktionschef
Guntis Rubezis

razosana@via-s.lv

Styrelsemedlem
Jānis Akerfelds

janis.akerfelds@via-s.lv

Försäljningsfilial i Sverige
VIA-S hus AB
Org.nummer: 556880-5914

Juridisk adress:
Gryts gård 4 , 137 91 Västerhaninge

Bankuppgifter:
Nordea bank AB
IBAN: SE5395000099603400817700
SWIFT: NDEASESS

Försäljning i Lettland
SIA ”VIA-S houses”
Org.nummer: 42103080017

Juridisk adress:
Liepu 5, Robežnieki, Grobiņas nov., LV-3430
Fysisk adress:
Vecā Ostmala 10, Liepāja, LV-3401

Bankuppgifter:
Citadele banka AS
IBAN: LV12PARX0020168420003
SWIFT: PARXLV22

Produktionsenhet i Grobina, Lettland
SIA ”VIA-S modular houses”
Org.nummer: 42103047351

Juridisk adress:
Liepu 5, Robežnieki, Grobiņas nov., LV-3430

Bankuppgifter:
Citadele banka AS
IBAN: LV49PARX0013228410001
SWIFT: PARXLV22

Produktionsenhet i Liepaja, Lettland
SIA ”VIA-S Industrial”
Org.nummer: 52103077841

Juridisk adress:
Vecā Ostmala 10, Liepāja, LV-3401

Bankuppgifter:
Citadele banka AS
IBAN: LV41PARX0017232730001
SWIFT: PARXLV22

Gryts gård 4 , 137 91 Västerhaninge, Sverige